Przejdź do treści
2
1
3
5
6
8
9
12
14
15
Przejdź do stopki

IMPREZA INTEGRACYJNA i DOBRA ZABAWA w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu

Treść

10 stycznia 2024 r. w naszym Ośrodku  miało miejsce niezwykłe  wydarzenie. Po raz XI odbył się u nas  Integracyjny Turniej Warcabowy, organizowany  przez Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu, Panią Sylwię Konopkę. Patronat honorowy nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski.  Gośćmi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu, była młodzież z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Łącku, Kadczy, Szkół Podstawowych z Chomranic, Klęczan,  Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu oraz dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Ochotnicy Dolnej.

Rywalizacja była niezwykle emocjonująca ale sportowa, z zachowaniem zasad fair play. Spotkanie rozegrano w systemie rozgrywek szwajcarskich - 5 rund, bez odmierzania czasu, w dwóch kategoriach : - kategoria dziewcząt, - kategoria chłopców. Na zwycięzców czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe  ufundowane przez Pana starostę Marka Kwiatkowskiego oraz nauczycieli naszego Ośrodka. Wszyscy uczestniczy turnieju otrzymali również medale i nagrody rzeczowe .Turniej poprowadzili Andrzej Majerski i Alina Czerwińska.  Gościem imprezy było radio RDN Nowy Sącz  w osobie Pani Edyty Majochy. Wsparciem przy przeprowadzeniu turnieju byli -  Pani Milena Polakiewicz i Pan Wojtek Hojdys.

Wyniki turnieju - kategoria dziewczęta : 

1. miejsce - Faustyna Kotara SP Chomranice,

2. miejsce - Ada Gorczowska  ZSP Łącko,

3. miejsce - Zofia Bednarek SP Chomranice,

4. miejsce - Natalia Sowa SP Klęczany,

5. miejsce -  Karolina Smalcerz - SP Klęczany,

6. miejsce - Klaudia Ruchała - SP Chomranice.

Wyniki turnieju - kategoria chłopcy :

1. miejsce - Jacek Twardowski ZSP Łącko,

2. miejsce - Michał Górka SP Chomranice,

3. miejsce - Rafał Pociecha SP Chomranice,

4. miejsce - Maksymilian Wójcik  SP Chomranice,

5. miejsce -  Igor Marczak SP nr 17 w Nowym Sączu,

6. miejsce - Arkadiusz Gałysa ZSP Łącko.

Nagrody fair play otrzymali :

1. Jakub Pogwizd - OREW Ochotnica Dolna,

2. Józef Turek SOSW w Nowym Sączu.

Turniej był wspaniałą formą rywalizacji sportowej oraz integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i ich rówieśnikami ze szkół z terenu miasta i powiatów, jak również formą popularyzacji spędzenia wolnego czasu przy warcabach.

ZAPRASZANY ZA ROK. Do zobaczenia.

88215