TURNIEJ SZACHOWY DLA NAUCZYCIELI I ICH RODZIN

W minioną sobotę, na zaproszenie dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego, zorganizowany został I TURNIEJ SZACHOWY DLA NAUCZYCIELI I ICH RODZIN . W turnieju udział wzięło 22 uczestników z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

Turniej ten był jedną z imprez, które wpisywały się w niepodległościowe uroczystości w Ośrodku. Uczestnicy turnieju zmierzyli się w trzech kategoriach : dzieci i młodzież do lat 16, w kategorii kobiet i mężczyzn . Turniej rozgrywany był na dystansie czasowym 10 minut na partię dla każdego zawodnika, w systemie szwajcarskim, w 7 rundach. Sędzią głównym zawodów był sędzia PZSzach Stanisław Gamoń. Zwycięzcą turnieju w kategorii dzieci i młodzież został Jakub Szarota / Wielogłowy /, w kategorii kobiet - Anna Kujawska / Biczyce Dolne /. W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się Marcin Szarota / Wielogłowy / .

Uroczystego wręczenia pucharów, medali oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, dokonał dyrektor SOSW Grzegorz Rams. Organizatorami turnieju z ramienia SOSW był Andrzej Majerski i Alina Czerwińska. I Turniej szachowy rozpoczął cykliczne spotkania szachistów nauczycieli i ich rodzin . Odbywał się będzie w listopadzie każdego roku.

Kliknij i zobacz fotorelację

Aktualności

Kalendarz

Nasi przyjaciele