SYMPOZJUM SZKOLENIOWE

W sobotę 10 marca 2018 roku odbyło się IX sympozjum szkoleniowe organizowane przez Stowarzyszenie Tęcza i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowym Sączu.

W tym roku temat przewodni sympozjum brzmiał: „Milczące - krzyczące dziecko. Jak odróżnić mutyzm, autyzm i zaburzenia językowe?” Wzięło w nim udział ponad 250 nauczycieli, terapeutów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców poszukujących pomocy dla swoich dzieci. Wystąpili specjaliści, którzy od wielu lat pracują z dziećmi. Pani Monika Andrzejewska – psycholog, psychoterapeuta, współwłaściciel Centrum Terapii Mutyzmu, przybliżyła słuchaczom zagadnienie mutyzmu wybiórczego. Mówiła o tym jak powinna przebiegać diagnoza i jakie należy stosować oddziaływania terapeutyczne. Natomiast o objawach, przyczynach i rokowaniach afazji opowiadała p. Sylwia Dominik – neurologopeda, oligofrenopedagog, pracownik SOSW w Nowym Sączu. Serdecznie dziękujemy tegorocznym prelegentom, za podzielenie się ze słuchaczami swoją wiedzą praktyczną i teoretyczną.

Jak co roku w czasie sympozjum swoją ofertę zaprezentowały wydawnictwa: WIR oraz Impuls. Wielu uczestników zakupiło książki i materiały przydatne w pracy.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy wzięli udział w sympozjum oraz tym, którzy włożyli wiele pracy w jego przygotowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie w formie poczęstunku: wytwórni wód mineralnych Skarby Życia Muszyna oraz cukierni: RAJ,
i GRZEŚ. Szczególne podziękowania składamy władzom Instytutu Technicznego PWSZ, gdzie odbyło się sympozjum, dzięki czemu udało się zapewnić uczestnikom komfort uczestnictwa w wykładach.

Już teraz ZAPRASZAMY ZA ROK!

Ewelina Marszałek

Aktualności

 • NOWY NUMER NASZEJ OŚRODKOWEJ GAZETKI

  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z najnowszym numerem gazetki DZIECIĘCY RAJ:

  Dziecięcy Raj, nr 1, 20172018

  Jolanta Sobczak

  Ewelina Marszałek więcej

 • OGŁOSZENIE - ZMIANA CEN OBIADÓW

  Z uwagi na wzrost cen na produkty żywnościowe o 22% w porównaniu do roku 2017 byliśmy zmuszeni do podwyższenia od dnia 1 stycznia 2018r stawki żywieniowej (tak zwanego wsadu do koła) o 1,50zł … więcej

Kalendarz

Nasi przyjaciele