SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW IX INTEGRACYJNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO

 IX Integracyjny Turniej Warcabowy 

05 grudnia 2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1 odbył się już dziewiąty z kolei Integracyjny Turniej Warcabowy. Jak co roku patronat nad turniejem objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez wychowawców SOSW: Andrzeja Majerskiego – który również sędziował cały turniej - oraz: Elżbietę Żeliszewską, Annę Kujawską i Wojciecha Hojdysa. 

W zawodach brało udział 40 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego przy czym najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie SOSW w Nowym Sączu oraz szkoły podstawowej z Kadczy i Chomranic. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny. 

Po krótkich przygotowaniach w głównej sali Ośrodka, gracze rozpoczęli zmagania o godz. 09:00. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund. Po prawie trzech godzinach intensywnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców: 

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajeli: 

  1. Miejsce Karol Oracz – SOSW Nowy Sącz

  2. Miejsce Kacper Dutka – SP Chomranice

  3. Miejsce Daniel Oracz – SOSW/ZSZ nr.5 Nowy Sącz 

W kategorii dziewczyn najlepsze okazały się:

 

    1. Weronika Zielińska – SP Kadcza

    2. Oliwia Zięba – SP Chomranice

    3. Gabriela Smajdor – SP Chomranice 

Dyplomy za grę fair-play odebrali: Dawid Koralik (SOSW Nowy Sącz) i Mateusz Kujawski (SP Biczyce Dolne).

 

Turniej Warcabowy dla wychowanków SOSW i innych szkół został zorganizowany dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców do których należy wiele firm z terenu Sądecczyzny: Enbud-Jonik , Top Cezar, Piekarnia Tęgoborze, Piekarnia Szubryt, Konspol, Wojewodzic, sklep Biurowiec oraz Wójt Gminy Łącko - Jan Dziedzina. 

Wysoką rangę turnieju zapewniła obecność Pani Poseł Rzeczypospolitej Polskiej - Urszuli Nowogórskiej. 

Dzięki wsparciu sponsorów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz wiele cennych nagród, m.in albumy, książki i artykuły biurowe i edukacyjne. Najlepsi zawodnicy turnieju zabrali do domów puchary wręczone uroczyście przez pana dyrektora SOSW Grzegorza Ramsa, wicedyrektor Annę Wawszczak oraz kierownika internatu Sławomira Chlebka.  

Aby zmagania zawodników przebiegały sprawnie i bezproblemowo w turniej zaangażowani byli również wolontariusze. Dziewiąta edycja turnieju okazała się równie udana jak poprzednie. Za rok spotkamy się na 10 edycji mając nadzieję na szersze rozpowszechnienie warcabów i innych gier planszowych w środowisku uczniów z terenu Powiatu Nowosądeckiego. 

 

SPONSORZY
IX INTEGRACYJNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO
W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM W NOWYM SĄCZU
5.12.2019r.

  

smile Pani Urszula Nowogórska, Posłanka RP

smile Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina

smile mjr Witold Chojnacki - z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

smile ENBUD

smile KONSPOL

smile SALONY MEBLOWE TOP CEZAR

smile WOJEWODZIC

smile WIŚNIOWSKI

smile Piekarnia SZUBRYT

smile Piekarnia TĘGOBORZE

smile Międzyzakładowa Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania „Solidarność” w Nowym Sączu

smile Rada Rodziców SOSW w Nowym Sączu

FOTORELACJA

 

Uczestnicy i organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie naszej imprezy.

 

Aktualności

Kalendarz

Nasi przyjaciele