PIELGRZYMKA DO LITMANOVEJ

06.06.2018 r. uczniowie SOSW w Nowym Sączu wraz z opiekunami odbyli kolejną pielgrzymkę w tym roku szkolnym do Matki Bożej w Litmanovej na Słowacji. Pierwsza pielgrzymka miała miejsce w październiku 2017 r .Wówczas polecaliśmy się opiece Matki Bożej w nowym roku szkolnym. 6 czerwca natomiast dziękowaliśmy naszej Matce za kończący się rok szkolny. Dla większości było to pierwsze spotkanie z Maryją i Jej objawieniami na górze Zvir w Litmanovej. Dużym przeżyciem dla uczestników był udział w modlitwie i mszy św. w obrządku greko-katolickim. Po skończonej liturgii Ks. Mirosław nasz duchowy przewodnik i organizator wyjazdu, zapoznał wszystkich z przesłaniem Maryi i miejscem objawień. Każdy mógł zwiedzić miejsce, gdzie Maryja spotykała się z dwoma dziewczętami, Katką i Ivetką i przekazywała im swoje orędzia.

Po duchowej uczcie była uczta dla ciała .Miało to miejsce w Rytrze, gdzie spożyliśmy kiełbaski z grilla oraz zwiedziliśmy wystawę zwierząt w leśniczówce .Po posiłku i odpoczynku udaliśmy się w powrotną drogę do Nowego Sącza. Matce Bożej zawdzięczamy wiele łask, a także wspaniałą pogodę tego dnia- piękne słońce bez upału oraz szczęśliwą drogę bez korków. Wróciliśmy ubogaceni duchowo, bo jakże mogłoby być inaczej, wszak byliśmy u Matki, zadowoleni i bardzo szczęśliwi.

katecheta Barbara Tontor

Aktualności

 • NOWY NUMER NASZEJ OŚRODKOWEJ GAZETKI

  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z najnowszym numerem gazetki DZIECIĘCY RAJ:

  Dziecięcy Raj, nr 1, 20172018

  Jolanta Sobczak

  Ewelina Marszałek więcej

 • OGŁOSZENIE - ZMIANA CEN OBIADÓW

  Z uwagi na wzrost cen na produkty żywnościowe o 22% w porównaniu do roku 2017 byliśmy zmuszeni do podwyższenia od dnia 1 stycznia 2018r stawki żywieniowej (tak zwanego wsadu do koła) o 1,50zł … więcej

Kalendarz

Nasi przyjaciele