MIKOŁAJKOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ WARCABOWY W SOSW

06 grudnia 2017r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1, odbył się już siódmy z kolei  Integracyjny Turniej Warcabowy. Jak co roku patronat nad turniejem objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Pławiak. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez wychowawców SOSW: Andrzeja Majerskiego – który również sędziował cały turniej - oraz: Annę Kujawską, Elżbietę Żeliszewską i Wojciecha Hojdysa. Po krótkich przygotowaniach w głównej sali Ośrodka, gracze rozpoczęli zmagania o godz. 09:00. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund.  W zawodach brało udział 42 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego przy czym najliczniejszą grupę stanowili gospodarze - wychowankowie SOSW w Nowym Sączu. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play, a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

Gdy zakończono wszystkie rundy i dzieci biorące udział w zawodach mogły wreszcie odetchnąć i posilić się w stołówce, a organizatorzy zabrali się za podsumowanie.

Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono laureatów turnieju.

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli:

 1. Daniel Oracz – SOSW Nowy Sącz
 2. Piotr Kwiatkowski – SP Kadcza
 3. Kamil Nowak – ZSZ nr 5 Nowy Sącz
 4. Dominik Gucwa – SP Chomranice
 5. Mikołaj Ledniowski – KSP Nowy Sącz

 W kategorii dziewczyn najlepsze okazały się: 

 1. Joanna Opulska – SOSW Nowy Sącz
 2. Faustyna Baran – ZSZ Nr 5 Nowy Sącz
 3. Weronika Zielińska – SP Kadcza
 4. Angelika Smoroń – SP Kadcza
 5. Justyna Tarasek – ZSZ Nr 5 Nowy Sącz

 Przyznano także dodatkowe puchary za wyniki drużynowe.

Najwięcej punktów zdobyła liczna ekipa z ze Szkoły Podstawowej w Chomranicach.  

Miejsce drugie zdobyła drużyna gospodarzy SOSW.

Natomiast puchar za 3 miejsce zabrała do siebie ekipa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 Specjalnych.

Przyznano również trzy puchary za wzorową postawę fair play: dla Szkoły Podstawowej w Kadczy, katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu oraz Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Ochotnicy Dolnej.Pamiątkowe puchary otrzymali także najmłodsi zawodnicy: Wojciech Załubski oraz Lucyna Turek.

Turniej Warcabowy dla wychowanków SOSW i innych szkół został zorganizowany dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców do których należy wiele firm z terenu Sądecczyzny: Enbud-Jonik , Top Cezar, Fakro, Wiśniowski,  Piwniczanka, Koral, Piekarnia Tęgoborze, Tesco, Nadleśnictwo Stary Sącz, Radni Powiatu Nowosądeckiego:  Tadeusz Zaremba i Stanisław Sułkowski, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Małopolskiego oraz Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz sponsorów wszystkie  dzieci biorące udział w turnieju otrzymały wiele cennych nagród w tym albumy, książki, pamiątki i wyprawki szkolne.

Ponadto pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały uroczyście wręczone przez pana dyrektora SOSW Grzegorza Ramsa oraz wicedyrektorów: Annę Wawszczak i Marcina Główczyka.

Aby zmagania zawodników przebiegały sprawnie i bezproblemowo w turniej zaangażowani byli również wolontariusze. Siódma edycja turnieju okazała się bardzo udana i postanowiono, że uczestnicy spotkają się w przyszłym roku w równie licznym gronie, mając nadzieję na szersze rozpropagowanie warcabów i innych gier planszowych w środowisku uczniów z terenu Powiatu Nowosądeckiego i okolic.

Andrzej Majerski

 

       

       

 

Aktualności

 • NOWY NUMER NASZEJ OŚRODKOWEJ GAZETKI

  Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z najnowszym numerem gazetki DZIECIĘCY RAJ:

  Dziecięcy Raj, nr 1, 20172018

  Jolanta Sobczak

  Ewelina Marszałek więcej

 • OGŁOSZENIE - ZMIANA CEN OBIADÓW

  Z uwagi na wzrost cen na produkty żywnościowe o 22% w porównaniu do roku 2017 byliśmy zmuszeni do podwyższenia od dnia 1 stycznia 2018r stawki żywieniowej (tak zwanego wsadu do koła) o 1,50zł … więcej

Kalendarz

Nasi przyjaciele