INTEGRACYJNY TURNIEJ WARCABOWY

VIII Integracyjny Turniej Warcabowy

SOSW w Nowym Sączu

 

Dnia 06 grudnia 2018r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1 odbył się już ósmy z kolei Integracyjny Turniej Warcabowy. W tym roku patronat nad turniejem objął Starosta Nowosądecki - Pan Marek Kwiatkowski. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez wychowawców SOSW: Andrzeja Majerskiego – który również sędziował cały turniej - oraz: Annę Kujawską, Elżbietę Żeliszewską i Wojciecha Hojdysa. Po krótkich przygotowaniach w głównej sali Ośrodka, gracze rozpoczęli zmagania o godz. 09:00. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund. Po prawie trzech godzinach intensywnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców W zawodach brało udział 50 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego przy czym najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie SOSW w Nowym Sączu, szkoły podstawowej w Chomranicach, Łącku i Kadczy oraz Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego z Ochotnicy Dolnej. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play, a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny. 

Gdy zakończono wszystkie rundy i dzieci biorące udział w zawodach mogły wreszcie odetchnąć, organizatorzy zabrali się za podsumowanie. 

Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono laureatów turnieju. 

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajęli: 

 1. Miejsce Daniel Oracz – SOSW Nowy Sącz

 2. Miejsce Szczepan Myjak – SP Łącko

 3. Miejsce Radosław Duda – SP Łącko

 4. Miejsce Mateusz Zielonka – SP Kadcza

 5. Miejsce Oskar Myjak – SP Łącko

 

W kategorii dziewczyn najlepsze okazały się: 

  1. Gabriela Smajdor – SP Chomranice

  2. Faustyna Baran – SOSW Nowy Sącz

  3. Gabriela Lisiecka – SP Łącko

  4. Angelika Smoroń – SP Kadcza

  5. Faustyna Pacholarz – SP Chomranice 

Puchar za grę fair-play odebrali zawodnicy i zawodniczki ze szkoły podstawowej w Kadczy. 

Turniej Warcabowy dla wychowanków SOSW i innych szkół został zorganizowany dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców do których należy wiele firm z terenu Sądecczyzny: Enbud-Jonik , Top Cezar – Jan Wardenga, Wiśniowski sp z ograniczoną odpowiedzialnością , Piekarnia Tęgoborze, Urszula Nowogórska – radna małopolskiego sejmiku wojewódzkiego oraz Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina. 

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz sponsorów w Nowym Sączu wszystkie dzieci otrzymały wiele cennych nagród w tym albumy i książki. 

Poza tym na najlepszych graczy czekały inne atrakcyjne nagrody, m.in. plecaki, wyprawki szkolne, lody, ciastka i słodycze. 

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały uroczyście wręczone przez pana dyrektora SOSW Grzegorza Ramsa oraz kierownika internatu Sławomira Chlebka. 

Aby zmagania zawodników przebiegały sprawnie i bezproblemowo w turniej zaangażowani byli również wolontariusze. Ósma edycja turnieju okazała się bardzo udana i postanowiono że uczestnicy spotkają się w przyszłym roku w równie licznym gronie, mając nadzieję na szersze rozpropagowanie warcabów i innych gier planszowych w środowisku uczniów z terenu Powiatu Nowosądeckiego i okolic. 

Fotorelacja, kliknij i przeglądaj

Aktualności

Kalendarz

Nasi przyjaciele