Pielgrzymka dziękczynna z okazji 50-lecia SOSW w Nowym Sączu.

    

Pielgrzymka dziękczynna do Rzymu, Cascji i Asyżu z okazji 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu.

 

 

W dniach 21-28. 04 .201 roku odbyła się pielgrzymka do Włoch. Organizatorem było biuro turystyczne MAXIM z Nowego Sącza . Był to pierwszy wyjazd zagraniczny osób niepełnosprawnych uczących się w naszym Ośrodku. Uczestnikami wyjazdu byli: 14 uczniów i absolwentów szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz kilku nauczycieli i pracowników ośrodka. Razem 44 osoby w tym 3 osoby na wózkach.

 

Po przyjeździe w sobotę rozlokowaliśmy się w hotelu Willa Maryja w Pawonie. Tu mieliśmy zapewnione 5 noclegów oraz śniadania i obiadokolacje.

Następnego dnia po mszy Św. uczestniczyliśmy w modlitwie Anioł Pański na placu Św. Piotra, potem zwiedzaliśmy Bazylikę. Modliliśmy się również przy grobie Św. Jana Pawła i w kościele Św. Ducha, gdzie odbywały się rzymskie obchody Święta Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek pielgrzymowaliśmy do Cascji - do Grobu Św. Rity. Piękna pogoda sprzyjała podziwianiu niesamowitych krajobrazów Umbri. Potem bardzo ważny punkt programu - relaks nad morzem Tyreńskim w Ancjum, u stup ruin pałacu Nerona.

We wtorek byliśmy umówieni z Ks. Rafałem Gądkiem, wujkiem naszego ucznia na mszę Św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia zwiedzaliśmy również Rzym starożytny .

We środę po audiencji podzieliliśmy się na dwie grupy , by dać szansę bardziej sprawnym i wyruszyliśmy na dalsze odkrywanie tajników Rzymu. Cały czas poruszaliśmy się metrem i pociągami. Osoby na wózkach były wspomagane przez kierowców i rodziców, którzy ofiarnie pomagali poruszać się na trudnych trasach.

We czwartek po wykwaterowaniu się z hotelu pojechaliśmy w kierunku Asyżu . Tam zwiedzaliśmy miasto i modliliśmy się przy grobie Św. Franciszka i Św. Klary. Po kolacji rozpoczęliśmy drogę powrotną .

W czasie tego wyjazdu doświadczyliśmy wiele objawów życzliwości ludzkiej i zainteresowania ze strony obcych ludzi. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dzielni i ofiarnie zaangażowani w realizowanie programu pielgrzymki.

 

Józefa Majewska

Red. J. Sobczak

  ZDJĘCIA

ZDJĘCIA  ZDJĘCIA  ZDJĘCIA

 

Kalendarz

Nasi przyjaciele